خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ساخت بزرگ ترین خورشید مصنوعی جهان

کد خبر: 7011 تعداد بازدید: 711

اگر تا به حال از یک ذره بین استفاده کرده باشید، برای مثال سوزاندن یک تکه چوب یا هر چیز دیگری، ایده ی کلی شبیه ساز خورشیدی Synlight را متوجه شده ...

ساخت بزرگ ترین خورشید مصنوعی جهان

اگر تا به حال از یک ذره بین استفاده کرده باشید، برای مثال سوزاندن یک تکه چوب یا هر چیز دیگری، ایده ی کلی شبیه ساز خورشیدی Synlight را متوجه شده اید. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

دستگاه عظیمی که شبیه چشم حشره می باشد، از ۱۴۹ لامپ برای شبیه سازی خورشید استفاده می کند، آن را ابزاری مفید برای آزمایش چیزهایی مثل پنل های خورشیدی یا تولید انرژی پاک می کند. دانشمندان بزرگ ترین خورشید مصنوعی جهان را روز پنجشنبه فعال کردند. کای ویگارد، مدیر پروژه این مجموعه به مرکز هوا فضای آلمان گفت: “امروز اشک در چشمانم حلقه زد. این (خورشید مصنوعی) بچه ی من است، و حقیقتا این اولین بار در زندگی من است که چیزی که در لپ تاپم ترسیم کردم به همان شیوه ساخته شد.”

این وسیله ی ۳٫۸ میلیون دلاری دارای ارتفاع ۱۵ متر و یک ساختمان ۳ طبقه را در یولیش آلمان پر می کند.

ساخت بزرگ ترین خورشید مصنوعی جهان

دانشمندان می توانند لامپ های کوتاه قوس زنون ۳۵۰ کیلو واتی لانه زنبوری را روی منطقه ای به کوچکی ۳۹۴ سانتی متر مربع متمرکز کنند و ۱۰,۰۰۰ مرتبه تابش خورشیدی ایجاد کنند که در غیر این صورت آن نقطه را روشن و دمای آن نقطه را به ۲,۹۸۲ درجه سانتی گراد خواهد رساند.

این مقدار انرژی هنگامی که می خواهید اثر تابش خورشید را روی ماهواره آزمایش کنید سودمند است. اما چیزی که دانشمندان را هیجان زده می کند احتمال استفاده از این مقدار گرمای شدید برای تقسیم آب به هیدروژن و اکسیژن برای تولید منبع پاک انرژی است. البته، دانشمندان کارهایی که انجام می دهند را با دوربین ها مورد نظارت و بررسی قرار می دهند، به دلیل اینکه یک اشتباه و بی احتیاطی و این میزان نور و گرما می تواند یک انسان را از بین ببرد.

منبع: وایِرد

ارسال نظر