خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

برای دم کردن چای فقط ۱ بار آب را بجوشانید

کد خبر: 7000 تعداد بازدید: 331

برای دم کردن چای هرگز آب را بیش از یک مرتبه نجوشانید. در عوض آن را در داخل مایکروویو قرار دهید تا عطر و طعم آن حفظ شود. در ادامه، ...

برای دم کردن چای فقط 1 بار آب را بجوشانید

برای دم کردن چای هرگز آب را بیش از یک مرتبه نجوشانید. در عوض آن را در داخل مایکروویو قرار دهید تا عطر و طعم آن حفظ شود. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

مصرف کنندگان چای قرن هاست که به دنبال بهترین فرمول برای یک فنجان چای خوشمزه هستند.

در حال حاضر یکی از کارشناسان برجسته بریتانیا در ساخت چای به موفقیت دست یافته است. متخصص چای هشدار داده است که برای درست کردن یک فنجان چای هرگز آب را برای بیش از یک بار نجوشانید.

ویلیام گورمن، رئیس انجمن چای و نوشیدنی، جوشاندن همان آب برای بیش از یک مرتبه مقداری از اکسیژن ها و نیتروژن های آن را حذف می کند. این امر منجر به یک فنجان چای بی مزه می شود.

کارشناسان حتی توصیه می کنند برای دم کردن چای از مایکروویو استفاده کنید.

گورمن اضافه کرد: “معمولا وقتی چای افراد سرد می شود، آن ها کتری را مجددا جوشانده و یک فنجان چای دیگر درست می کنند. اما شک نکنید که با این کار شما یک فنجان چای بی مزه خواهید داشت. برای درست کردن یک فنجان چای خوب به آب تازه نیاز دارید به دلیل اینکه جوشاندن دوباره همان آب تمام اکسیژن و نیتروژن آن را خارج می کند.

بهترین راه کار این است که به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه آن را داخل مایکروویو قرار دهید. وقتی شما چای را داخل مایکروویو قرار می دهید – از نقطه نظر علمی – فقط مولکول ها را به اطراف حرکت می دهید و آن را به یک درجه حرارت مناسب می رسانید. این عمل به هیچ عنوان عطر و طعم چای را تحت تاثیر قرار نمی دهد.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر