خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

توقف گرمایش جهانی و نجات دیواره مرجانی

کد خبر: 6994 تعداد بازدید: 474

تحقیقات جدید نشان می دهد، بقای دیواره ی بزرگ مرجانی در گرو حرکت فوری برای توقف گرمایش جهانی است به دلیل اینکه هیچ چیزی مرجان ها را در برابر چرخه ...

توقف گرمایش جهانی و نجات دیواره مرجانی

تحقیقات جدید نشان می دهد، بقای دیواره ی بزرگ مرجانی در گرو حرکت فوری برای توقف گرمایش جهانی است به دلیل اینکه هیچ چیزی مرجان ها را در برابر چرخه سفید شدگی محافظت نخواهد کرد. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

مطالعه ی ۳ رویداد سفید شدگی مرجان های استرالیا در سال های ۱۹۹۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۶ نشان داد که صخره های مرجانی توسط موج های گرم زیر آب بدون در نظر گرفتن هر گونه بهبود منطقه ای در زمینه ی کنترل کیفیت آب یا ماهیگیری آسیب دیده بود.

این پژوهش توسط ۴۶ دانشمند نوشته شده و در مجله نیچر (Natute) منتشر شده است، پرسش های جدی در مورد طرح بلند مدت حفاظتی استرالیا برای صخره ی مرجانی معروفش مطرح می کند که برای افزایش کیفیت آب سرمایه گذاری سنگینی انجام داده بود، اما در مورد تغییرات اقلیمی سکوت کرده است.

محققان می گویند یافته های این مقاله، تغییرات اقلیمی و توده سفید مرجانی، برای صخره های مرجانی سرتاسر جهان قابل اجرا است.

این اولین توده سفید است که برای دومین سال متوالی در صخره ی مرجانی اتفاق می افتد، که بدترین آسیب آن در سال ۲۰۱۶ رخ داد وقتی که ۲۲ درصد ار مرجان ها به صورت یکجا از بین رفتند.

این مطالعه، که قادر نبود عملی روی اثرات رویدادهای آخر داشته باشد، برای حادثه ی چهارم توده سفید “در یک یا دو دهه آینده” هشدار داد، که این حادثه ی چهارم برای بخش شمالی صخره ی مرجانی که آسیب بسیار بدی دیده است شانس خیلی کمی برای بازگشت به وضعیت قبل می دهد.

تری هیوز، رهبر گروه نویسندگان مقاله گفت: “حادثه آخر با الگوهای گرم شدن آب و هوایی ال نینو ارتباطی ندارد. دیدن مرگ مرجان ها در بخش شمالی صخره ی مرجانی در دیواره ی بزرگ مرجانی به شدت مرا متاثر کرد. با افزایش دما به دلیل گرمایش جهانی و با گذشت زمان با اینگونه اتفاقات بیشتر روبرو خواهیم شد. رویداد چهارم آن هم بعد از یک سال از اتفاق قبلی ضربه ی بزرگی به صخره ی مرجانی خواهد بود. “

منبع: وایِرد

ارسال نظر