خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ویدیویی خارق العاده از سطح سیاره مریخ

کد خبر: 6976 تعداد بازدید: 355

اگر روزی قرار شد در داخل سفینه ی فضایی به دور مریخ گردش کنید انتظار تصاویر خارق العاده از سطح آن نداشته باشید! در ادامه ویدیوی خارق العاده ای از سطح ...

ویدیویی خارق العاده از سطح سیاره مریخ

اگر روزی قرار شد در داخل سفینه ی فضایی به دور مریخ گردش کنید انتظار تصاویر خارق العاده از سطح آن نداشته باشید! در ادامه ویدیوی خارق العاده ای از سطح سیاره ی مریخ را مشاهده می کنید که فقط به هم چسباندن آن ها ۳ ماه طول کشیده است. با از همه چی همراه باشید.

هوای غبار آلود سیاره سرخ جلوی هر دیدی را تار خواهد کرد و اجازه ی مشاهده ی دره های عمیق و تپه های شیب دار را نخواهد داد.

زمین شناس سیاره ای آلفرد مک اوان، محقق اصلی آزمایش تصویربرداری وضوح بالای علمی ناسا گفت: “بهترین راه برای مشاهده ی سطح مریخ تصویربرداری دیجیتالی و دیدن تصاویر آن در پشت کامپیوتر است.”

در طی ۱۲ سال گذشته دوربین قدرتمند HiRISE، تعداد ۵۰,۰۰۰ تصویر خیره کننده و کیفیت بالا از سطح مریخ را از مدار سیاره ثبت کرده است، تصاویر برجسته ای که هر فردی می تواند آن ها را به صورت سه بعدی با استفاده از عینک های مخصوص مشاهده کند.

این تصاویر برجسته ی بسیار دقیق سطح سیاره را با جزئیات قابل توجهی به تصویر می کشد، اما عینک های سه بعدی همیشه در دسترس نیستند و تصاویر تنها می توانند توپوگرافی های متنوع مریخ را ارسال کنند.

برای درک هرچه تمام تر مناظر مریخ، یکی به حرکت نیاز است و دیگری به بعد. در ویدیویی که مشاهده می کنید، فیلم ساز فنلاندی ژان فرودمان تصاویر HiRISE را به تصاویر هوایی پویای سه بعدی از سیاره سرخ تبدیل کرده است که برای مشاهده نیازی به عینک مخصوص نیست.

در ادامه این ویدیوی خارق العاده را مشاهده می کنید.

منبع: وایِرد

ارسال نظر