خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

حرکت کامیون با استفاده از سیم واگن برقی

کد خبر: 6959 تعداد بازدید: 332

کامیون های برقی تمام مزایای استفاده از خودروهای برقی را ارائه می دهند، به عبارت دیگر، آن ها خودروهایی با انرژی پاک هستند. در ادامه با از همه چی همراه ...

حرکت کامیون با استفاده از سیم واگن برقی

کامیون های برقی تمام مزایای استفاده از خودروهای برقی را ارائه می دهند، به عبارت دیگر، آن ها خودروهایی با انرژی پاک هستند. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

کامیون ها بزرگ ترین منابع تولید گازهای گلخانه ای مضر در ارتباط با هوای آلوده و تغییر اقلیم هستند. کاهش تعداد کامیون های دودزا و کثیف می تواند بهداشت عمومی را ارتقا دهد. اما تامین کامیون های تحویل بار، با ۱۸ چرخ با باتری های بزرگ به سادگی عملی نیست. بنابراین مهندسین برای این مشکل قدیمی دنبال راه حلی هستند: کشیدن کابل های برق در بالای جاده ها.

حرکت کامیون با استفاده از سیم واگن برقی

زیمنس، به تولید قطارهای با کیفیت در دنیای حمل و نقل معروف است، و اسکانیا نیز کامیون هایی تولید کرده است که برق را از بالای سر خود مانند اتوبوس های برقی یا واگن های برقی دریافت می کند.

برخی از این نمونه کامیون های تحت آزمایش را می توانید در محدوده ی ۲ کیلومتری بزرگراهی در یوله سوئد پیدا کنید، و گروهی در لس آنجلس که در حال نصب کابل های برق در محدوده بزرگراه ۷۱۰ و ۴۰۵ هستند.

اگرچه این ایده عجیب به نظر می رسد، دارای مزیت هایی می باشد. کارشناسان انتظار دارند که میزان حمل و نقل جاده ای تا سال ۲۰۵۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یابد.

منبع: وایِرد

ارسال نظر