خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

بازسازی چهره اسکلت ۷۰۰ ساله مرموز

کد خبر: 6950 تعداد بازدید: 1055

اسکلت پر رمز و راز کشف شده از محوطه دانشگاه کمبریج بعد از ۵ سال رونمایی شد. در سال ۲۰۱۲ محققان اسکلت یک مرد قرون وسطی مرموز را در زیر ...

بازسازی چهره اسکلت 700 ساله مرموز

اسکلت پر رمز و راز کشف شده از محوطه دانشگاه کمبریج بعد از ۵ سال رونمایی شد. در سال ۲۰۱۲ محققان اسکلت یک مرد قرون وسطی مرموز را در زیر دانشکده سنت جان در کمبریج کشف کرند. در ادامه، با از همه چی همراه باشید.

در حالی که جسد در یک گورستان متعلق به بیماران و فقیران دفن شده بود، شیمی استخوان ها نشان می دهد که این فرد دارای رژیم غذایی یک فرد ثروتمند، پر از گوشت و ماهی بوده است.

محققان در حال حاضر چهره این مرد مرموز را بازسازی کرده اند، و معتقدند که او پروتئین خود را از طریق پاداش تهیه ی مواد غذایی برای دانشگاه در ۷۰۰ سال پیش دریافت می کرده است.

بازسازی چهره اسکلت 700 ساله مرموز

اسکلت در کنار یک چاقو و کیف پول پیدا شد، اما در مورد اینکه این اسکلت به چه فردی تعلق دارد اطلاعات کمی در دسترس است.

در حال حاضر، دانشمندان استخوان ها و دندان های او را مورد آزمایش قرار داده اند، و چهره ی او را برای درک داستان زندگی وی بازسازی کرده اند.

پرفسور جان راب که گروه تحقیقاتی را رهبری می کند گفت: “این یافته یک مشخصه ی غیرمعمول دارد، به طوری که به صورت رو به پایین دفن شده است که تا حدودی اینگونه دفن برای دوران قرون وسطی غیرمعمول است. اما ما به او و افرادی مثل او بیشتر علاقه مند شدیم به دلیل اینکه آن ها معرف بخشی از جمعیت قرون وسطی هستند که سردرآوردن از شیوه زندگی اینگونه مردم عادی و فقیر بسیار سخت است.”

بازسازی چهره اسکلت 700 ساله مرموز

اعتقاد بر این است که این فرد در زمان درگذشت بین ۴۰ تا ۷۰ سال سن داشته است، و بدن وی دارای علائم کار پر زحمت دستی بوده است.

اما به طرز عجیبی، با اینکه این فرد ثروتمند نبوده است، شیمی استخوان های او نشان می دهد دارای رژیم غذایی غنی از پروتئین بوده است، چیزی که برای طبقه متوسط فراهم کردن چنین چیزی آسان نبوده است.

تجزیه و تحلیل دندان های او نشان می دهد که رشد مینای دندان وی در جوانی متوقف شده بوده است که حکایت از طی دوران بیماری یا قحطی دارد.

او همچنین نشانه هایی از چندین بیماری دندانی و شروع نقرس داشته است.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر