خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ربات ها در حال یادگیری زبان جدید

کد خبر: 6931 تعداد بازدید: 524

روزی فراخواهد رسید که انسان ها برای فهمیدن زبان ربات ها به یک مترجم نیاز خواهند داشت! کارشناسان در آزمایشگاه هوش مصنوعی ایلان ماسک ربات ها را آموخته اند تا ...

ربات ها در حال یادگیری زبان جدید

روزی فراخواهد رسید که انسان ها برای فهمیدن زبان ربات ها به یک مترجم نیاز خواهند داشت! کارشناسان در آزمایشگاه هوش مصنوعی ایلان ماسک ربات ها را آموخته اند تا زبان مورد نظر خودشان را ایجاد کنند. بنابراین آن ها می توانند به یکدیگر در تکمیل وظایف ساده کمک کنند. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

در آینده، محققان امیدوارند که وقتی زبان پیچیده تر می شود آن ها یک ربات مترجم خواهند داشت که قادر خواهد بود گفتگوی ربات ها را به زبان انگلیسی تبدیل کند.

یک تیم در اُپن ای آی، که آزمایشگاه هوش مصنوعی در سانفرانسیسکو است و توسط بنیانگذار تسلا ایلان ماسک ایجاد شده است، یک دنیایی را ایجاد کرده است که در آن ربات ها زبانی را یاد می گیرند که آن ها را قادر می سازد وظایف ساده را تکمیل کنند – مثل حرکت از نقطه A به نقطه B.

کارشناسان، جهانی ۲ بعدی را برای هدایت کردن ایجاد کردند و ربات ها – یا عوامل – که حلقه های سبز، قرمز یا آبی بودند باید راه خود را به اطراف پیدا می کردند.

ربات ها متکی به روشی به نام یادگیری تقویتی بودند – که آن ها را درگیر آزمایش صداهای مختلف می کردند تا ببینند کدام یک به آن ها در تکمیل یک وظیفه کمک می کند و کدامیک نه.

آن ها به عوامل یاد دادند زبانی را ایجاد کنند که به وسیله مجموعه ای از کلمات ساده، به آن ها توانایی برقراری ارتباط را بدهد و سپس به آن ها اهدافی را بدهد که بتوانند با مامور یا عامل دیگر ارتباط برقرار کنند.

اگر ربات بتوانند به یک هدفی دست یابند، آن ها پاداش دریافت می کنند.

محققان این برنامه گفتند: “ما آن ها را با استفاده از یادگیری تقویتی آموزش می دهیم و به دلیل طراحی آزمایش دقیق، آن ها زبان مشترکشان را برای رسیدن به اهدافشان توسعه می دهند.”

این به این معنی است که یک سخنران شروع به شکل دادن ارتباط بین کلمه ی “خانه” با “تصویر خانه” خواهد کرد. همانطور که آن ها واژگان خود را می سازند، می توانند شروع به استفاده از جملاتی کنند که به آن ها اجازه انتقال ایده ها به یکدیگر را می دهد.

هر چه زبان پیچیده تر می شود، کاشناسان امیدوارند تا قادر باشند چیزهایی را که آن ها به زبان انگلیسی می گویند را ترجمه کنند.

تیم تحقیقاتی ۲ نوع فعالیت را به ربات ها می دهد – یکی فعالیت های محیطی مانند نگاه کردن به چیزی و دیگری فعالیت های ارتباطی، مانند انتقال یک کلمه به یکی دیگر از مامورها.

ربات ها قادر بودند پیام های خود را برای بهبود اثربخشی ارتباطات اصلاح کنند.

برای مثال، اگر یک مامور یا عاملی متوجه شود که این عمل می توانست بهتر انجام شود، او این اطلاعات تکمیلی را به مامور یا عامل بعدی منتقل می کند تا دستورالعمل های آن تا حد ممکن واضح باشد.

تیم تحقیقاتی افزود: “ما امیدواریم که این پژوهش درباره زبان در حال رشد به ما این اجازه را بدهد تا ماشین ها را توسعه دهیم که زبان خودشان را داشته باشند. ما فکر می کنیم که اگر پیچیدگی محیطی و دامنه فعالیت ها را به تدریج افزایش دهیم، این ممکن خواهد بود که آن ها یک زبان بیانی که شامل مفاهیم فراتر از افعال عمومی و اسامی که در اینجا تکامل یافته ایجاد کنند.”

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر