خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ساخت هواپیمای مافوق صوت مسافربری تا ۲۰۲۳

کد خبر: 6874 تعداد بازدید: 522

زمانی که کنکورد اولین پرواز خود را در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی انجام داد، می توانست فاصله لندن تا نیویورک را در کمتر از ۳ ساعت پرواز طی کند. در حال ...

ساخت هواپیمای مافوق صوت مسافربری تا 2023

زمانی که کنکورد اولین پرواز خود را در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی انجام داد، می توانست فاصله لندن تا نیویورک را در کمتر از ۳ ساعت پرواز طی کند. در حال حاضر محققان ادعا می کنند که جتی به سبک کنکورد می تواند بازتولید شود، و در حال حاضر در حال کار بر روی هواپیمای مافوق صوتی هستند بدون ایجاد انفجار صوتی باشد. با از همه چی همراه باشید.

محققان ادعا کرده اند دلیلی که تاکنون هواپیمای مافوق صوت توسعه پیدا نکرده است به دلیل صدای بلند ایجاد شده در اثر انفجار صوتی هواپیما بوده است. اما پیشرفت های اخیر در زمینه تکنولوژی کاهش سر و صدا، به همراه کاهش هزینه ی پروازهای تجاری، می تواند سفرهای مافوق صوت مناسب را طی ۱۰ سال آینده فراهم کند.

ساخت هواپیمای مافوق صوت مسافربری تا 2023

ساموئل هاموند، محقق در مرکز مرکاتوس در دانشگاه جرج میسون در ویرجینیا، به مجله وایِرد گفت: “تکنولوژی ساخت هواپیماهای آرام در دسترس است. مهندسی هواپیماها از زمان پرواز اولین کنکورد بسیار بهبود پیدا کرده است. با مواد سبک تر، موتورهای کارآمدتر، کامپیوترهای شبیه ساز بهتر، و تجربه بیشتر، امروزه بیش تر از پیش ساخت هواپیمایی که سریع تر و مقرون به صرفه تر از کنکورد باشد امکان پذیر است.”

ساخت هواپیمای مافوق صوت مسافربری تا 2023

شرکت آئریون و اسپایک برنامه دارند تا اولین هواپیمای مافوق صوت خود را تا سال ۲۰۲۳ تولید کنند.

در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی، ایرباس اعلام کرد که در کنار شرکت آئریون برای ساخت هواپیمای مافوق صوت کار می کند که می تواند با سرعت ۱۹۳۱ کیلومتر در ساعت پرواز کند. شرکت ایرباس ادعا کرده است که هواپیمای AS2 قادر به پرواز مافوق صوت خواهد بود. به مسافران اجازه می دهد تا فاصله ی بین لندن تا نیویورک را در ۲ ساعت و فاصله ی لس آنجلس تا توکیو را در ۶ ساعت طی می کند. این تیم تا کنون طرح های اولیه برای ساخت بال فیبر کربنی، بدنه، تجهیزات فرود و یک سیستم سوخت را به اتمام رسانده است.

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر