خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کشف جمجمه ۴۰۰,۰۰۰ ساله اجداد انسان

کد خبر: 6864 تعداد بازدید: 600

کشف قطعه جمجمه ای ۴۰۰,۰۰۰ ساله متعلق به اجداد انسان می تواند بینش های جدیدی در مورد چگونگی تکامل انسان در غرب اروپا در میانه دوره پلیستوسن (عهد چهارم زمین ...

کشف جمجمه 400,000 ساله اجداد انسان

کشف قطعه جمجمه ای ۴۰۰,۰۰۰ ساله متعلق به اجداد انسان می تواند بینش های جدیدی در مورد چگونگی تکامل انسان در غرب اروپا در میانه دوره پلیستوسن (عهد چهارم زمین شناسی) را نشان دهد. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

طی اظهارات محققان، این فسیل بسیار قابل توجه نکات وسوسه انگیزی درباره اجداد احتمالی نئاندرتال ها را فراهم می آورد. این فسیل در اثر حفاری که در محل غار آروئرا (Aroeira) انجام شد کشف گردید، و عنوان قدیمی ترین فسیل یافت شده از انسان در پرتغال را به نام خود ثبت کرد. با این حال رمز و راز بسیاری درباره این جمجمه وجود دارد. دانشمندان نمی دانند که این جمجمه متعلق به یک زن بوده است یا مرد، چگونه این فرد مرده است، یا شکل این انسان اولیه چگونه بوده است.

این قطعه جمجمه در بین لایه های رسوبی در حفاری آروئرا که یک غار باستانی در نزدیکی تورس نواس پرتغال است کشف شد. دانشمندان رسوبات اطراف جمجمه را برای خارج کردن آن از غار سنگی سوراخ کردند. رسوبات در بین دو لایه سنگی ته نشین شده قرار داشت، که پژوهشگران را قادر ساخت از یک روش تعیین دقیق عمر که تعیین زمان اورانیوم – توریوم نامیده می شود استفاده کنند.

کشف جمجمه 400,000 ساله اجداد انسان

دانشمندان با تعیین عمر سنگ های و رسوبات اطراف جمجمه قادر بودند با قطعیت بگویند که فسیل کشف شده ۴۰۰,۰۰۰ سال عمر دارد. اگرچه فقط یک سوم جمجمه کشف شده بود، پرفسور زیلائو و تیمش توانستند دو سوم استخوان را با استفاده از روش بازسازی مطالعه کنند.

آنها تصویر جمجمه را با استفاده از روش اسکن سه بعدی توموگرافی محوری کامپیوتری وارد کامیپوتر کردند و سپس با استفاده از یک برنامه کامپیوتری مابقی ججمه را بازسازی کردند.

کشف جمجمه 400,000 ساله اجداد انسان

رالف کوام، انسان شناس در دانشگاه بینگامتون، دانشگاه ایالتی نیویورک می گوید: “سوالات بسیاری در مورد اینکه این فسیل متعلق به کدام گونه است وجود دارد. من تمایل دارم به آن ها به عنوان اجداد نئاندرتال ها فکر کنم.”

این جمجمه مشخصاتی دارد که ممکن است با نئاندرتال های آخرین مرتبط باشند، شامل توده استخوان در نزدیکی گوش که روند ماستوئید نام دارد. محققان می گویند که این استخوان ممکن است با عادی سازی فشار در گوش در ارتباط باشد، اگرچه نیت دقیق آن مشخص نیست.

منبع: میل آنلاین

 

ارسال نظر