خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

تا چه اندازه انسان خوبی هستید؟

کد خبر: 6861 تعداد بازدید: 404

تا چه اندازه انسان خوبی هستید؟ دانشمندان می گویند طی تحقیقات جدید، اکثر مردم به آن اندازه که خودشان فکر می کنند خوب نیستند. در ادامه با از همه چی همراه باشید. ...

تا چه اندازه انسان خوبی هستید؟

تا چه اندازه انسان خوبی هستید؟ دانشمندان می گویند طی تحقیقات جدید، اکثر مردم به آن اندازه که خودشان فکر می کنند خوب نیستند. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

البته شما در این فریبکاری تنها نیستید. این تحقیقات نشان می دهدکه ۹۸ درصد افراد خودشان را جزو ۵۰ درصد افراد خوب یک نمونه جمعیتی در نظر می گیرند. علاوه بر این، افرادی که فکر می کنند خوب هستند، حتی اگر نباشند، ثروتمندتر و شادتر هستند.

این تحقیقات توسط روانشناسان دانشگاه گلد اسمیت (Goldsmiths University) لندن صورت گرفته است. خروجی این تحقیق نشان داد که افرادی که فکر می کنند خوب هستند افرادی راحت، شاد و موفق هستند – البته نه الزاما دلپذیرتر.

جاناتان فریمن رهبر گروه مطالعاتی گفت: “برای مثال، بیشتر از نصف شرکت کنندگانی که به خودشان دومین نمره از حداکثر نمره را داده بودند امتیازی پایین تر از حد متوسط از لحاظ مقبولیت داشتند.

اما واقعا چه عواملی سبب می شود که افراد مثل قبل خوب نباشند؟

شایع ترین عوامل در زیر خلاصه شده است:

۱- خشونت در رفتار (۷۳%)

۲- از دست دادن یک سند مهم یا پول (۵۹%)

۳- خدمات بد، مانند بی توجهی، بی مهری و سهل انگاری (۵۷%)

۴- رفتار بی ادبانه یا بی ملاحظه گر، مانند هل دادن مردم به داخل قطار قبل از اینکه مسافرین پیاده شوند، یا مکالمه تلفنی با صدای بلند (۵۴%)

۵- فراموش کردن یک رویداد مهم، مانند تاریخ تولد (۵۳%)

منبع: میل آنلاین

ارسال نظر