خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

کشف مجسمه غول پیکر ۳۰۰۰ ساله رامسس دوم

کد خبر: 6831 تعداد بازدید: 1073

باستان شناسانی از مصر و آلمان، مجسمه ی غول پیکر ۸ متری را که در آب زیرزمینی دفن شده بود در حاشیه قاهره کشف کردند. محققان می گویند این مجسمه ...

کشف مجسمه غول پیکر 3000 ساله رامسس دوم

باستان شناسانی از مصر و آلمان، مجسمه ی غول پیکر ۸ متری را که در آب زیرزمینی دفن شده بود در حاشیه قاهره کشف کردند. محققان می گویند این مجسمه متعلق به رامسس دوم یکی از فراعنه مصر است که بیش از ۳۰۰۰ سال پیش در مصر فرمانروایی می کرده است. در ادامه با از همه چی همراه باشید.

روز پنجشنبه (دیروز) خالد عنانی وزیر آثار باستانی به رویترز گفت: “پنجشنبه گذشته آن ها به من اطلاع دادند که مجسمه ای ساخته شده از کوارتز کشف شده که احتمالا متعلق به رامسس دوم است.

قویترین و معروف ترین فرمانروای مصر باستان، فرعونی که به رامسس بزرگ مشهور بود سومین فرد از دودمان نوزدهم بوده است که در سال ۱۲۱۳ تا ۱۲۷۹ قبل از میلاد مسیح فرمانروایی می کرده است.”

وی افزود: “ما بالا تنه ی مجسمه و قسمت پایینی سر را پیدا کرده ایم. ما در حال حاضر سر را جدا کرده ایم و تاج، گوش راست و قطعه ای از چشم راست را پیدا کرده ایم.”

در ادامه تصاویری از این مجسمه ی کشف شده را می توانید مشاهده کنید.

کشف مجسمه غول پیکر 3000 ساله رامسس دوم کشف مجسمه غول پیکر 3000 ساله رامسس دوم کشف مجسمه غول پیکر 3000 ساله رامسس دوم کشف مجسمه غول پیکر 3000 ساله رامسس دوم

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر