خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

وقتی خدا دست به قلم می شود

کد خبر: 6721 تعداد بازدید: 913

وقتی خدا دست به قلم می شود! این تصاویر در نگاه اول ممکن است شبیه نقاشی های رنگ روغن به نظر برسند ولی در واقع این تصاویر رنگارنگ و خیره ...

وقتی خدا دست به قلم می شود

وقتی خدا دست به قلم می شود! این تصاویر در نگاه اول ممکن است شبیه نقاشی های رنگ روغن به نظر برسند ولی در واقع این تصاویر رنگارنگ و خیره کننده توسط ماهواره هایی که در حال گردش به دور زمین هستند شکار شده اند. در ادامه تصاویر بسیار زیبایی از شاهکار خلقت را برایتان گردآوری کرده ایم. با از همه چی همراه باشید.

وقتی خدا دست به قلم می شود

دلتای داخلی لوریان (Lorian) و سرزمین های باتلاقی که در شمال شرق کنیا واقع شده است. آب از یک دلتای داخلی به دشت های نیمه خشک جریان می یابد و تالاب و الگوهای باتلاقی در قسمت مرکزی بخش پاینی را تشکیل می دهد. رنگ های تیره تر (بالا چپ) توسط جریان گدازه که در زمان های بسیار قدیم ایجاد شده سبب تشکیل ناحیه ای از سنگ سخت بازالت شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

کمربند رانشی کپینگ شان (Keping Shan) که در جنوب کوه های تین شان استان زینجیانگ (Xinjiang) چین واقع شده است. رنگ های روشن نشان دهنده ی لایه هایی از سنگ هستند که به عنوان گسل شناخته می شوند، که در زمان های مختلف و در شرایط آب و هوایی متفاوت ایجاد شده اند.

وقتی خدا دست به قلم می شود

چشم اندازی از صحرا که در بالای حوزه ی تانزروفت (Tanezrouft) در الجزایر گرفته شده است. این محل به سرزمین وحشت مشهور است. در آن هیچ گونه آب، گیاه یا آبادی وجود ندارد. محیطی خشن که شامل تپه های شنی و ماسه سنگ های شکل یافته است، که توسط فرسایش بادی بی وقفه ایجاد شده اند.

وقتی خدا دست به قلم می شود

رودخانه ی متا (Meta) که توسط مراتع گرمسیری احاطه شده اند، در مرز بین ونزوئلا و کلمبیا گرفته شده است. رودخانه ی متا (مرکز) در امتداد پوشش متراکم درختان قرار دارد که توسط مراتع غنی گرمسیری پوشیده شده اند (نارنجی).

وقتی خدا دست به قلم می شود

تصویر مدخل رودخانه اُرد (Ord) در ناحیه کیمبرلی (Kimberley) واقع در غرب استرالیا را نشان می دهد. درختان حرا (سبز تیره) در امتداد سواحل رودخانه ها رشد کرده اند و رنگ های زرد، نارنجی و آبی نشان دهنده ی الگوهای جریان مواد مغذی در مدخل رودخانه را نشان می دهند. نقطه ی روشن (پایین سمت چپ) یک ناحیه ی جزر و مدی است که محل زندگی تمساح آب شود می باشد.

وقتی خدا دست به قلم می شود

رودخانه های سیبری و دلتای قطب شمال در شمال شرقی سیبری در روسیه واقع شده است، دو رودخانه ی بزرگ شوان (Chaun) و پالیاوام (Palyavaam) به خلیج چانسکایا (Chaunskaya) جاری می شوند.

وقتی خدا دست به قلم می شود

چشم انداز کشاورزی در شرق قزاقستان را نشان می دهد. زمین های کشاورزی در امتداد خطوط زمین قرار گرفته اند که در نتیجه ی آن زمین های باریک در بالای کوه و زمین های بزرگ مستطیلی شکل در دشت شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

جزایر بلچر (Belcher) در نزدیکی خلیج هادسون در کانادا می باشد. سطح سنگی جزایر به دلیل سرمای بیش از حد سبب رویش بسیار کم پوشش گیاهی شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

یخچال پترمن (Petermann) از بالای ساحل شمال غربی گرینلند عکاسی شده است. تصویر برداری مادن قرمز نشان می دهد که زمین بدون پوشش (قرمز) در تابستان ها بدون یخ است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

منطقه ی دریاچه ای در کامبریا (Cumbria)، کوه های خلیج مورکم (مرکز پایین) که توسط دریاچه های باریک و طویل احاطه شده اند که در دره های یو (U) شکل قرار دارند که در طول آخرین یخبندان شکل گرفته اند.

وقتی خدا دست به قلم می شود

تصویر دلتای یوکان (Yukon) را نشان می دهد که در دریای برینگ (Bering) تخلیه می شود (بالا سمت چپ) که شمالی ترین بخش اقیانوس آرام می باشد. رودخانه ی یوکان از کانادا سرچشمه می گیرد و قبل از اینکه به اقیانوس آرام برسد از ایالت آلاسکای آمریکا عبور می کند. دلتای یوکان یکی از بزرگ ترین دلتاهای رودخانه ای در جهان است که توسط دریاچه ها و برکه های بی شماری احاطه شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

تصویر مربوط به جزایر کایکوس (Caicos) در شمال کارائیب است. این جزایر در امتداد محیط شمالی ساحل فرو رفته در آب کایکوس، سطح سنگ آهک های کم عمق تشکیل شده از ماسه، جلبک ها و مرجان واقع شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

فیورد (Fjords) در سواحل شمالی ایسلند می باشد. منطقه در مرکز ایجافیورور (Eyjafjordur) واقع شده است، یک آبدره عمیق که به طرف سرزمین اصلی با کوه های شیب دار متمرکز شده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

نیل و صحرای مصر. کنار رود نیل، زمین های کشاورزی (رنگ سبز) در دشت سیلابی رودخانه در تضاد کامل با بیابان خشک اطراف می باشد. توانایی کشاورزی در طول این رودخانه تمدن در این منطقه را برای هزاران سال حفظ کرده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

کوه های ساحلی در جنوب شرقی ساحل گرینلند است. ویژگی های منطقه آبدره های فراوانی است که به صورت قیفی شکل یخ های یخچال های طبیعی را به سمت اقیانوس اطلس (سمت راست) سوق داده است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

کوه مولانجی (Mulanje) و دریاچه چیلوا (Chilwa) در جنوب مالاوی (Malwai) است. سنگ مقاوم در برابر فرسایش کوه مولانجی (مرکز سمت راست) در بالای دریاچه چیلوا که یک دریاچه آب شور کم عمق است (بالا). دامنه ی بالایی کوه به عنوان جنگل محافظت شده است. رنگ سبز تیره واقع در جنوب کوه نشانگر محل کشت چای و ماکمادیا (Macadamia) نوعی فندق استرالیایی است.

وقتی خدا دست به قلم می شود

یخچال بیرد (Byrd) در قطب جنوب است. یخچال های طبیعی از طریق کوه های ترنسانتارکتیک (Transantarctic) با سرعت ۸۰۰ متر در سال جابجا می شوند.

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر