خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

معرفی گیاه فیکوس و برگ انجیری

کد خبر: 5299 تعداد بازدید: 2971

در ادامه قصد داریم گیاه فیکوس (Rubber plant) و گیاه برگ انجیری (Monstera deliciosa) را معرفی کنیم. با از همه چی همراه باشید. فیکوس فیکوس از گیاهان برگساره ای درون ...

معرفی گیاه فیکوس و برگ انجیری

در ادامه قصد داریم گیاه فیکوس (Rubber plant) و گیاه برگ انجیری (Monstera deliciosa) را معرفی کنیم. با از همه چی همراه باشید.

فیکوس

معرفی گیاه فیکوس و برگ انجیریفیکوس از گیاهان برگساره ای درون خانه ای است که دارای برگ های سبز و درشت می باشد و گونه های ابلق آن نیز موجود است.

با این که نیاز به نور غیرمستقیم زیاد دارد نباید در برابر آفتاب قرار گیرد. همچنین از آبیاری زیاد از حد آن باید خودداری شود زیرا موجب پوسیدگی ریشه ها می شود و تنها هنگامی باید به آن آب داده شود که پای این گیاه خشک شده باشد.

برگ های گیاه باید پیوسته به کمک اسفنج مرطوب تمیز شوند. به کار بردن افشانه های ویژه براق کردن برگ ها نیز بسیار به زیباسازی این گیاه کمک می کند. ارقام ابلق نیاز به نور بیشتری دارند.

برگ انجیری

معرفی گیاه فیکوس و برگ انجیریاین گیاه برگساره ای (برگ زینتی) که منشا آن جنگل های گرمسیری است، با محیط درون خانه (آپارتمانی) به خوبی سازگار شده و در آب و هوای سرد نیز می تواند رشد کند.

در شرایط مساعد محیطی نه تنها برگ های درشتی روی گیاه ایجاد می شود، بلکه تمام گیاه رشد کرده و بزرگ می شود. گلدان برگ انجیری باید دارای زهکش خوب بوده و محیط کشت دارای پیت و ماسه کافی باشد. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه ها می گردد. ریشه های هوایی که روی گیاه پدیدار می شوند، پس از دراز شدن باید به سوی خاک هدایت شوند.

استفاده از یک قیم که پیرامون آن خزه پیچیده شده و مرطوب نگه داشته شود برای گیاه مفید است.

منبع: اصول باغبانی

مرتضی خوشخوی – بیژن شیبانی

ایرج روحانی – عنایت الله تفضلی

ارسال نظر