خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

کد خبر: 4633 تعداد بازدید: 1203

مصرف روزانه گوجه فرنگی فواید زیادی برای بدن دارد. در ادامه، ارزش غذایی گوجه فرنگی، خواص گوجه فرنگی و روش کشت گوجه فرنگی آمده است. با از همه چی همراه ...

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مصرف روزانه گوجه فرنگی فواید زیادی برای بدن دارد. در ادامه، ارزش غذایی گوجه فرنگی، خواص گوجه فرنگی و روش کشت گوجه فرنگی آمده است. با از همه چی همراه باشید.

مزایای گوجه فرنگی برای سلامتی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگیمزایای گوجه فرنگی برای سلامتی عبارتند از بهبود قوه بینایی، سلامتی معده، و کاهش فشار خون به همراه رهایی از دیابت، مشکلات پوستی و عفونت های دستگاه ادراری است.

علاوه بر این، گوجه فرنگی می تواند سرعت هضم غذا را افزایش دهد، گردش خون را تحریک کند، سطح کلسترول خون را کاهش دهد، تعادل مایعات را بهبود ببخشد، از کلیه ها محافظت کند، بدن را سم زدایی کند، از پیری زودرس جلوگیری کند، و التهاب و شرایط مرتبط با آن را کاهش دهد.

گوجه فرنگی از مقدار زیادی آنتی اکسیدان هایی تشکیل شده اند که ثابت شده است برای مبارزه با اشکال مختلف سرطان مفید است. گوجه فرنگی منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است و اثر محافظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی دارد.

ارزش غذایی گوجه فرنگی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

بسیاری از مزایای گوجه فرنگی را می توان به سرشار بودن آن از مواد مغذی و ویتامین ها دانست، از جمله مقدار فراوانی از ویتامین های A، C، K و همچنین مقدا قابل توجهی از ویتامین B6، اسید فولیک و تیامین.

گوجه فرنگی همچنین منبع خوبی از پتاسیم، منگنز، منیزیم، فسفر و مس است. علاوه بر این حاوی فیبر غذایی و پروتئین است، و همچنین تعدادی از ترکیبات آلی مانند لیکوپن که برای سلامتی مفید است.

خواص گوجه فرنگی برای سلامتی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مزایای گوجه فرنگی از زمان های قدیم برای سلامتی انسان شناخته شده اند. گوجه فرنگی منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که ثابت شده است در برابر اشکال مختلف سرطان موثر است. برخی از دیگر خواص درمانی گوجه فرنگی به شرح زیر است:

منبع فراوانی از آنتی اکسیدان ها:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی مقادیر زیادی از لیکوپن است، یک آنتی اکسیدانی که در مهار سرطان ناشی از رادیکال های آزاد بسیار موثر است. این مزایای گوجه فرنگی حتی در محصولات با حرارت فراوری شده مانند سس گوجه فرنگی هم وجود دارد.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی در برابر سرطان مقابله کرده و به ویژه در مبارزه با سرطان پروستات، سرطان گردن رحم، سرطان معده و رکتوم و همچنین حلق و سرطان مری موثر است.

علاوه بر این، طبق مطالعات منتشر شده توسط سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، گوجه فرنگی در برابر سرطان پستان و سرطان دهان فرد را محافظت می کند.

منبعی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

یک گوجه فرنگی می تواند حدود ۴۰ درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان طبیعی است که مانع از رادیکال های آزاد سرطان زای آسیب رسان به بدن می شود.

همچنین شامل ویتامین A فراوان و پتاسیم، و آهن است. پتاسیم نقش حیاتی در حفظ سلامت اعصاب داشته و آهن برای حفظ سلامت خون طبیعی ضروری است.

ویتامین K هم که در لخته شدن خون و کنترل خونریزی ضروری است در گوجه فرنگی به وفور یافت می شود.

کاهش کلسترول و محافظت از قلب:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی مانع از اکسیداسیون لیپیدی سرم می شود، بنابراین یک اثر محافظتی را در برابر بیماری های قلبی عروقی اعمال می کند. مصرف منظم گوجه فرنگی ثابت شده است که سطح کلسترول LDL و تری گلیسیرید در خون را کاهش می دهد. این لیپیدها از عوامل اصلی در بیماری های قلبی عروقی بوده و منجر به رسوب چربی در رگ های خونی می شود.

بهبود قوه بینایی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

ویتامین A موجود در گوجه فرنگی به بهبود قوه بینایی کمک می کند و همچنین از شب کوری و دژنراسیون ماکولا جلوگیری می کند. ویتامین A آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند از بتاکاروتن اضافی در بدن تشکیل شود.

سلامت دستگاه گوارش:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سیستم گوارش را سالم نگه داشته و از یبوست و اسهال جلوگیری می کند. همچنین مانع زردی شده و به طور موثری سموم را از بدن حذف می کند. علاوه بر این، گوجه فرنگی دارای مقادیر زیادی فیبر است، که می تواند مانع از ایجاد یبوست شود.

کاهش فشار خون بالا:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مصرف روزانه گوجه فرنگی خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهد. این مساله تا حدی به مقادیر قابل توجه پتاسیم موجود در گوجه فرنگی مربوط است. پتاسیم یک گشاد کننده عروق است، به این معنی که تنش را در رگ های خونی و عروق کاهش می دهد، در نتیجه با از بین بردن فشار خون بالا سبب افزایش گردش خون و کاهش استرس قلب می شود.

مدیریت دیابت:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مطالعه انجام شده توسط مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان می دهد که مصرف روزانه گوجه فرنگی استرس اکسیداتیو دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

پوست سالم:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به حفظ سلامت دندان ها، استخوان ها، پوست و مو کمک می کند. مصرف موضعی آب گوجه فرنگی حتی به عنوان درمان آفتاب سوختگی شناخته شده است. مصرف روزانه گوجه فرنگی از پوست در برابر التهاب پوست ناشی از تابش فرابنفش محافظت می کند. گوجه فرنگی رتبه بالایی در آماده سازی محصولات ضد پیری دارد.

جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مصرف گوجه فرنگی همچنین بروز عفونت های دستگاه ادراری، و همچنین سرطان مثانه را کاهش می دهد. دلیل این امر این است که گوجه فرنگی حاوی مقایر زیادی آب است، که می تواند باعث تحریک ادرار شود. این افزایش ادرار سبب دفع سموم بدن، به همراه آب اضافی، نمک، اسید اوریک و همینطور مقداری چربی می شود.

جلوگیری از ایجاد سنگ صفرا:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مصرف منظم گوجه فرنگی همچنین می تواند بیماری های کیسه صفرا مانند سنگ صفرا را تسکین دهد. مطالعات مختلف اثر گوجه فرنگی در برابر بسیاری از بیماری های مزمن و گونه های مختلف سرطان را به اثبات رسانده است.

شرایط کشت گوجه فرنگی:

ارزش غذایی، خواص و روش کشت گوجه فرنگی

مناطق نسبتا گرم آمریکای مرکزی زیستگاه اصلی گوجه فرنگی است. این گیاه در قرن شانزدهم به اروپا آورده شد و سپس به صورت دومین محصول مهم در تغذیه انسان بعد از سیب زمینی تبدیل شد. این محصول به صورت تازه و کنسرو شده مصرف می شود.

گوجه فرنگی گرما دوست است. بذر این گیاه برای جوانه زدن به حداقل ۱۱ درجه سانتی گراد بالای صفر دما نیاز دارد. با این حال درجه حرارت بالاتر از ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد موجب ضعیف شدن گیاه می شود. گل دهی کاهش می یابد. در مواردی که درجه حرارت شبانه بیش از ۲۰ درجه سانتی گراد باشد رشد رویشی گیاه کاهش می یابد و این به معنی کاهش محصول است. گوجه فرنگی نیازمند روزهای بلند و نور زیاد است، در صورت عدم وجود این وضعیت گل ها تشکیل نخواهند شد. این گیاه ممکن است در شرایط خشک بهتر رشد کند. در اقلیم های مرطوب گوجه فرنگی دچار بیماری شده و رسیدن آن به تاخیر می افتد و برداشت آن مشکل می شود.

گوجه فرنگی ارقام زیادی دارد. تمام این ارقام خاک های سبک و بافت متوسط را ترجیح می دهند. دوره رشد آن بعد از کشت نشاها بسته به نوع رقم بین ۹۰ تا ۱۳۰ روز تغییر می کند. کشت گوجه فرنگی با استفاده از قیم (نگهدارنده)، روشی است که برای ارقامی که دوره رشدشان بیش از ۱۵۰ روز است به کار می رود.

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر