خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

کد خبر: 4584 تعداد بازدید: 1429

آنچه در ادامه می آید، خواص و ارزش غذایی تمشک به همراه شرایط مناسب کشت آن است. با از همه چی همراه باشید. خواص درمانی تمشک شامل سلامتی بهتر دستگاه ...

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

آنچه در ادامه می آید، خواص و ارزش غذایی تمشک به همراه شرایط مناسب کشت آن است. با از همه چی همراه باشید.

خواص درمانی تمشک شامل سلامتی بهتر دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی بدن، عملکرد سالم قلب، پیشگیری از سرطان و رهایی از اختلال عملکرد لایه درونی رگ می باشد. تمشک مزایای شناختی را فراهم کرده و به افزایش حافظه کمک می کند، کنترل وزن، نگهداشتن قوی استخوان ها، پوست سالم، بهبود دید و چشم های عاری از بیماری، لخته شدن طبیعی خون و همچنین ممکن است به عنوان یک ماده غذایی با ارزش در دوران بارداری با توجه به دارا بودن مواد مغذی سالم مورد استفاده قرار گیرد.

ارزش غذایی تمشک:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک میوه متراکم و خوشمزه و مغذی است که اجزای مغذی زیادی را در خود ذخیره می کند. ویتامین های موجود در تمشک عبارتند از ویتامین A، ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B3 (نیاسین)، ویتامین B6، اسید فولیک، ویتامین C (اسید اسکوربیک)، ویتامین E و ویتامین K.

مواد معدنی تمشک نیز شامل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی می باشد. تمشک ها علاوه بر این منبع خوبی از اسیدهای آمینه و فیبر ضروری در رژیم غذایی بدون داشتن هیچ گونه کلسترول مضر هستند.

فواید تمشک برای سلامتی:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

فواید تمشک که شرایط مختلف سلامتی را فراهم می کند شامل موارد زیر است:

پتانسیل آنتی اکسیدانی:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان قوی است که بدن را از طرق مختلفی محافظت می کند. ترکیباتی مثل اسیدهای فنلی، فلاونوئیدها و فلاونول به ویژه آنتوسیانوزیدهای موجود در تمشک در برابر مولکول های بدون اکسیژن مضر عمل کرده و با عمل آنها مقابله می کنند.

این فعالیت های رادیکال محافظتی بدن را از طیف وسیعی از بیماری های ناشی از آسیب های اکسایشی که ممکن است علت بسیاری از شرایط کشنده باشد محافظت می کند.

خواص ضد سرطان:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

میوه تمشک در برابر ابتلا به سرطان از جمله سرطان ریه، سرطان روده بزرگ و سرطان مری موثر است. ریزمغذی های موجود در تمشک ها اثرات پیشگیرانه را اعمل می کنند و از تکثیر سلول های بدخیم جلوگیری می کنند.

دفاع در برابر اختلال عملکرد اندوتلیال:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک بدن را در برابر اختلال عملکرد اندوتلیال که عملکرد غیر طبیعی پوشش داخلی عروق خونی است محافظت می کند. بر طبق مطالعات انجام شده، تمشک شامل ترکیبات مفیدی مثل سیانیدین – گلوکوزید که با فعالیت های اکسایشی مبارزه کرده و به نرمال سازی عوامل مهم و متعدد دخیل در چنین شرایطی کمک می کند. تمشک به کاهش آسیب دی ان ای کمک کرده و در برابر ناتوانی عروقی محافظت می کند.

مزایای شناختی:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک اثرات مفیدش را در بهبود عملکرد شناختی بدن گسترش می دهد. مطالعات پژوهشی نشان داده است که اجزای پلی-فنلی موجود در تمشک زوال ناشی از سن را در فعالیت های شناختی در رابطه با قدرت فوق العاده آنتی اکسیدان به تاخیر می اندازد.

مصرف منظم تمشک می تواند به افزایش عملکرد حافظه و بهبود عملکرد رفتاری و عصبی کمک کند.

بهبود سلامتی دستگاه گوارش:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک منبع فیبر محلول و نامحلول ضروری برای عملکرد بهینه دستگاه گوارش است. فیبر نامحلول در تمشک جذب بهتر و آسان تر آب در روده بزرگ را فراهم می کند. این موضوع سبب حرکت منظم روده ای شده، از ایجاد یبوست جلوگیری کرده و سلامت دستگاه گوارش را فراهم می کند.

سلامتی قلب:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

سرشار بودن تمشک از فلاونول ها مانند آنتوسیانیت ها، آن را به یک میوه قلب دوست بدل کرده است.

دیگر ترکیبات مفید آن مانند منیزیم و فیبر موجود در تمشک از مسدود شدن شریان ها جلوگیری کرده و حرکت روان خون را فراهم می کند. این امر سبب کاهش خطر بیماری های قلبی مانند سکته، تصلب شرایین شده و سلامتی قلب و عروق را در پی دارد.

محتویات منیزیم موجود در تمشک نیز در تنظیم فشار خون موثر بوده و از آرتیمی قلبی و انقباض نامنظم آن جلوگیری می کند.

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک به دلیل حضور فیتواستروژن ها، ویتامین ها و مواد معدنی به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. مصرف منظم تمشک به مبارزه با عوامل بیماری زای مختلف کمک کرده و بدن را در برابر عفونت ها و سایر بیماری های کشنده محافظت می کند.

کمک به کنترل وزن:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

با توجه به مقادیر بسیار کم قند، تمشک به مدیریت وزن کمک می کند. تمیز کردن موثر روده ها به دلیل محتوای فیبر موجود در تمشک و مقادیر بسیار کم کالری آن را به یک میان وعده عالی در جهت از دست دادن وزن تبدیل می کند.

سلامتی استخوان ها:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک حاوی مواد معدنی مهمی مانند منیزیم و کلسیم است که برای حفظ سلامتی استخان ها ضروری است. کلسیم سبب تقویت استخوان ها شده و منیزم موجود در تمشک نیز جذب کلسیم و پتاسیم در بدن را تسهیل می کند. علاوه بر این، مواد معدنی فسفر موجود در تمشک به تنظیم کلسیم و ساخت استخوان های قوی کمک کرده و عملکرد مناسب سلولی را فراهم می کند.

مراقبت از پوست:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک می تواند به عنوان یک میوه خوشمزه برای داشتن پوست زیبا به شما کمک کند. تمشک حاوی چندین ماده مغذی مفید برای پوست مانند ویتامین C، ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان های مفید است.

ویتامین E موجود در تمشک به حفط سلامت چربی پوست کمک کرده و از چین و چروک شدن پوست جلوگیری می کند. به غیر از محافظت پوست از آسیب اکسایشی، ویتامین C موجود در تمشک نیز مسئول شکل گیری و تقویت ساختار کلاژن بر اساس باقت همبند است و سبب تقویت پوست می شود.

سلامتی چشم ها:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک برای حفظ سلامتی چشم مفید است. مصرف منظم تمشک به دلیل وجود لوتئین موجود در آن چشم را در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. لوتئین به شکل رنگدانه محافظ در منطقه پشت شبکیه است، که با عنوان ماکولا هم شناخته می شود که چشم را از آسیب های ناشی از تنش اکسیداتیو و اشعه نور با طول موج بالا محافظت می کند.

علاوه بر این به دلیل وجود آنتوسیانوزیدها و ویتامین در تمشک سبب افزایش بینایی شده و چشم را در برابر بیماری های مختلفی مانند دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و شب کوری محافظت می کند.

لخته شدن طبیعی خون:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک حاوی مقادیر خوبی از ویتامین K است که به لخته شدن طبیعی خون کمک می کند. ویتامین K از خونریزی بیش از حد ناشی از صدمات جزئی جلوگیری کرده و به بهبود زخم کمک می کند. ویتامین K موجود در تمشک همچنین باری اصلاح پروتئین ضروری بوده و نقش مهمی در حفاظت استخوان از پوکی ایفا می کند.

مفید در دوران بارداری:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

تمشک ممکن است برای زنان باردار مفید باشد. به عنوان منبع طبیعی از اسید فولیک، تمشک در رشد مطلوب سلول ها و بافت کمک کرده و خطر نقص تولد را در نوزادان کاهش می دهد.

اسید فولیک یک ماده غذایی مهم مورد نیاز برای عملکرد سلولی بهتر برای همه گروه های سنی است. ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها به افزایش قدرت مبارزه با بیماری در مادر باردار کمک کرده و حضور مواد معدنی ضروری مثل کلسیم، آهن، منیزیم و فسفر در تمشک استخوان ها را تقویت کرده و به سالم نگه داشتن مادر باردار کمک می کند.

شرایط کشت تمشک:

خواص، ارزش غذایی و شرایط کشت تمشک

زیستگاه این گیاه بخش های سرد مناطق معتدل اوراسیا و آمریکای شمالی است. این گیاه به رطوبت و تابستان نسبتا گرم با دوره طولانی تابش خورشید نیازمند است. اگر شاخه های فرعی این گیاه در تابستان و پاییز به اندازه کافی رشد کرده باشند حتی سرمای کمتر از ۲۰- درجه سانتی گراد را نیز ممکن است تحمل کند. این گیاه از نظر نوع خاک پر توقع نیست، با این حال خاک های شنی لومی مناسب ترین خاک برای رشد آن است به خصوص اگر اسیدیته آن کم باشد.

سیستم ریشه ای آن کم عمق است، بنابراین نیازمند تامین آب به مقدار بهینه است. محصول دهی این گیاه از ۶ تا ۸ سال بیشتر نخواهد بود. در ایران و در نوار ساحلی دریای خزر به وفور می توان این گیاه و میوه های خوشمزه آن را مشاهده کرد که به صورت وحشی و خودرو رشد می کنند.

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر