خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

هرس چیست و چرا باید درختان را هرس کنیم؟

کد خبر: 4575 تعداد بازدید: 3228

هرس کردن درخت چیست؟ و چرا باید درختان را هرس کنیم؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم. با از همه چی همراه باشید. چرا باید درختان را هرس ...

هرس چیست و چرا باید درختان را هرس کنیم؟

هرس کردن درخت چیست؟ و چرا باید درختان را هرس کنیم؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم. با از همه چی همراه باشید.

چرا باید درختان را هرس کنیم؟

بیشتر گیاهان باغبانی، به ویژه گیاهان چند ساله چوبی، اگر در شرایط محیطی مناسب و بدون دخالت انسان رشد کنند، پس از چند سال تبدیل به درختان و یا درختچه هایی با شاخساره متراکم خواهند شد که چه از نظر میزان و کیفیت باروری و چه از نظر شکل ظاهری مطلوب نخواهند بود.

در اینگونه گیاهان شاخه ها، مزاحم رشد همدیگر بوده، دچار پیچیدگی و خمیدگی می شوند. از سویی چون به دلیل پر برگی، نور کافی به درون شاخساره گیاه نمی رسد به تدریج برگ ها و شاخه های وسطی شاخساره خشک می شوند و از بین می روند و تولید گل و میوه محدود به سطح برونی شاخساره گشته، میزان محصول کم می گردد.

برای جلوگیری از اینگونه موارد و همینطور ایجاد شکل ظاهری مناسب در گیاه، باید آن را طبق یک برنامه ریزی اصولی هرس کرد.

هرس کردن درخت چیست؟

به طور کلی هرس (Pruning) عبارت است از قطع کامل یا جزیی شاخه، ریشه، پوست، برگ و یا گل و میوه به منظور تحت تاصیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه.

هرس کردن یکی از عملیات مهم باغبانی است که از حدود سه هزار سال پیش شناخته شده و در مورد استفاده قرار می گرفته است. دلایل و فواید هرس کردن را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

۱- حذف شاخه های مزاحم، خشک شده، آفت زده و بیمار و شکسته جهت حفظ و تامین سلامت گیاه.

۲- ایجاد شرایط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخساره و خلوت ساخت نقاط شلوغ و متراکم آن به منظور ایجاد امکان تولید محصول بیشتر و مرغوب تر.

۳- ایجاد شکل ویژه در شاخساره، گیاه، این امر به ویژه در میوه کاری و نیز در شکل سازی گیاهان جهت تزیین باغ و باغچه از اهمیت خاصی برخوردار است.

۴- ایجاد تعادل بین شاخساره و ریشه، به ویژه هنگام نشاکاری و جابجا کردن گیاه، جهت تضمین موفقیت و ایجاد امکان رشد اولیه سریع تر برای گیاه.

۵- جوان سازی درختان مسن از طریق حذف شاخه های پیر و وادار کردن درخت به تولید شاخه های جدید، جهت بالا بردن قدرت باردهی آن.

۶- پیش یا پس انداختن باروری گیاه و تنظیم گل دهی و ایجاد تعادل بین رشد رویشی و میزان محصول و بالا بردن کیفیت فرآورده تولید شده.

۷- محدود کردن رشد و کوتاه کردن برای تسهیل عملیاتی مانند سمپاشی و برداشت محصول و نیز به دلایل تزیینی.

منبع: اصول باغبانی

مرتضی خوشخوی

ارسال نظر