خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

کد خبر: 4452 تعداد بازدید: 2112

آنچه در ادامه آمده است، تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot) سوئیس است که بیش از ۱۶۰ سال از تاسیس آن می گذرد. با از همه چی همراه باشید. این ...

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

آنچه در ادامه آمده است، تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot) سوئیس است که بیش از ۱۶۰ سال از تاسیس آن می گذرد. با از همه چی همراه باشید.

این روزها تیسوت به دلیل حمایت از مسابقات ناسکار (NASCAR)، و همینطور به دلیل منحصر به فرد بودن آن، به همراه تکنولوژی بالا / لمسی ساعت های T-Touch مشهور است.

اما این برند تجاری مانند هر یک از معاصرانش دارای داستانی است. تیسوت در اواسط قرن نوزدهم در یک شهر کوچک به نام لو لوکل (Le Locle)، مهد ساعت سازی سوئیس، آغاز به کار کرد.

در اول جولای سال ۱۸۵۳ میلادی، چارلز-فلیسین تیسوت (Charles-Félicien Tissot) به همراه پسرش چارلز-امیلی تیسوت (Charles-Emile Tissot) که یک ساعت ساز بود، شرکت ساعت سازی تیسوت را تاسیس کردند.

در سال اول تاسیس شرکت، تیسوت بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت را به منطقه لو لوکل تحویل داد.

در سال ۱۸۵۸، تیسوت جوان تر چارلز-امیلی، به روسیه سفر کرد، و به برکت وجود تزار، ساعت های جیبی برند تیسوت را در سراسر امپراطوری به فروش رساند. در بین سال های ۱۸۶۰ تا ۱۸۷۵، تیسوت شروع به تولید قطعات یدکی و ابزارهای ساعت سازی کرد.

همچنین در طول دوره آخر دهه ۱۸۰۰ میلادی، تیسوت موفق به دریافت جوایز متعددی در نمایشگاه های صنعتی شد.

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

در بین جوایز دریافت شده، دیپلم افتخار در زوریخ در سال ۱۸۸۸، جایزه بزرگ و فلز طلا در آنتورپ بلژیک در سال ۱۸۹۰، جایزه بزرگ در پاریس در سال ۱۹۰۰، و اولین جایزه برای زمان سنج و برای زمان سنج دریایی در مسابقه رصدخانه نوشاتل در سال ۱۹۷۰ میلادی وجود دارد.

پسر چارلز-امیلی، چارلز در اواخر دهه ۱۸۸۰ در روسیه ساکن شد. پسرش پل در سال ۱۸۹۰ به دنیا آمد، و دخترش ماری نیز در سال ۱۸۹۷ به دنیا آمد. پل و ماری در اداره تیسوت سودمند شدند، پل امور کسب و کار را به طور کلی با پدرش اداره می کرد، و ماری نیز مشغول اداره شرکت بود.

در سال ۱۹۱۸ میلادی، تیسوت کارگاه اباچ (ébauche) را دوباره سازماندهی و آن را از یک کارخانه به تولید صنعتی تبدیل کرد.

با تغییر مالک شرکت، انتقال از پدر به پسر (و در پشت صحنه، دختر)، نام شرکت نیز تغییر کرد. در سال ۱۸۶۵، نام شرکت به چارلز-امیلی تیسوت و فلیسین تغییر کرد. در سال ۱۹۱۷، نام شرکت دوباره تغییر و به چارلز تیسوت و فلیسین-اس ای تبدیل شد.

ادغام با امگا و پیدایش گروه سواچ

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

در سال ۱۹۲۵، تیسوت به یک توافق شراکت تجاری با لوئیس و گوستاو برنت (Louis and Gustave Brandt) مدیران امگا در شهر بین (Bienne) وارد شد. این مشارکت منجر به ایجاد جامعه سوئیس برای صنعت ساعت سازی شد.

در سال ۱۹۳۰، برای دفع اثرات بحران اقتصادی در سال ۱۹۲۹، چارلز و پل تیسوت توافق نامه ای با امگا برای ایجاد جامعه سوئیس برای صنعت ساعت سازی (SSIH) امضا کردند. جامعه سوئیس برای صنعت ساعت سازی به نوبه خود، ۵۳ سال بعد با صنعت عمومی ساعت سازی سوئیس (ASUAG) ادغام شده، و سرانجام تبدیل به گروه ساعت سازی سواچ شدند.

سال های پس از جنگ

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

تیسوت در دوره بین سال های ۱۹۴۵ تا ۱۹۷۵ میلادی با رشد شدیدی مواجه شد. سود شرکت بسیار زیاد و به صورت پیوسته ادامه داشت.

مشارکت های پس از ادغام با امگا و سایر برندها مانند لامانیا، همگی در زیر چتر حمایتی SSIH سود می بردند. تا اینکه بحران کوارتز به این روند ضربه وارد کرد. با این حال اگر تاریخ شرکت تیسوت را بررسی کنیم متوجه این پیش بینی توسط شرکت تیسوت می شویم و یکی از دلایلی که تیسوت تا الان توانسته روند تولیدی خود را حفظ کند مربوط به همین ادغام های متعددی است که انجام داده است. علاوه بر این، اعتبار زیادی به مدیریت دقیق مدیرانی همچون نیکلاس هایک داده شده است.

آینده تیسوت

تاریخچه شرکت ساعت سازی تیسوت (Tissot)

در حال حاضر تیسوت ساعت های تولیدیش را در بیش از ۱۶۰ کشور و در پنج قاره توزیع می کند. در تاریخ ۸ آگوست ۲۰۱۴ میلادی، اولین بوتیک اختصاصی تیسوت را در شهر نیویورک افتتاح کردند.

با خانواده در حال رشد ساعت های T-Touch و T-Complication Squelette، آینده تیسوت به نظر می رسد همچنان با موفقیت ادامه داشته باشد.

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر