خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

واکنش اسکورسیزی به درگذشت کیارستمی

کد خبر: 4354 تعداد بازدید: 1040

مارتین اسکورسیزی کارگردان مشهور آمریکایی، نسبت به درگذشت عباس کیارستمی واکنش نشان داده و در متنی نسبت به او ادای احترام کرده است. به نقل از ایندپندنت – مارتین اسکورسیزی: ...

واکنش اسکورسیزی به درگذشت کیارستمی

مارتین اسکورسیزی کارگردان مشهور آمریکایی، نسبت به درگذشت عباس کیارستمی واکنش نشان داده و در متنی نسبت به او ادای احترام کرده است.

به نقل از ایندپندنت – مارتین اسکورسیزی: “من عمیقا شوکه و غمگین شدم وقتی که خبر مرگ عباس کیارستمی را شنیدم. او یکی از آن هنرمندان نادر با شناختی خاص از جهان بود، به گفته ژان رنوار: “واقعیت همیشه سحر و جادو است”. برای من این گفته ژان رنوار بیانگر کارهای فوق العاده کیارستمی است.

برخی به فیلم های او عناوین “مینیمالیستی” می دهند، اما در واقع این موضوع کاملا برعکس است: هر صحنه از فیلم “طعم گیلاس” یا “خانه دوست کجاست؟” سرشار از زیبایی و شگفتی، صبر و حوصله و سرشار از پیچیدگی است.

من بیش از ۱۰ یا ۱۵ سالی است که عباس را می شناسم. او انسان بسیار خاصی بود: آرام، دلپذیر، متواضع، شیوا و به شدت مشا‌هده‌گر – فکر نمی‌کنم چیزی از نظرش پنهان می‌ماند. راه ما کمتر به هم می‌رسید اما وقتی این اتفاق رخ می داد من همیشه خوشحال می‌شدم. او یک نجیب زاده به تمام معنا، و حقیقتا یکی از هنرمندان بزرگ ما بود.”

عباس کیارستمی کارگردان ایرانی و برنده جایزه نخل طلای کن برای فیلم سینمایی طعم گیلاس، دیشب و در سن ۷۶ سالگی در بیمارستانی در پاریس درگذشت.

منبع: اختصاصی از همه چی

ارسال نظر