خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند

کد خبر: 4125 تعداد بازدید: 606

مشاور رئیس سازمان هواپيمايی كشوری از آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه خبرداد. رضا جعفرزاده ضمن هشدار به برخی مسافران به دلیل خريد اينترنتي بليت هواپيما از سايت‌هاي غيرمجاز، اظهارداشت: ...

آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند

مشاور رئیس سازمان هواپيمايی كشوری از آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه خبرداد.

رضا جعفرزاده ضمن هشدار به برخی مسافران به دلیل خريد اينترنتي بليت هواپيما از سايت‌هاي غيرمجاز، اظهارداشت: خريد بليت اينترنتي هواپيما فقط از طريق سايت‌هاي مربوط به شركت هواپيمايي فعال مجاز است و ساير سايت‌هاي فروش اينترنتي بليت مورد تاييد سازمان هواپيمايي كشوري نيست.

وي به لزوم اجراي دستورالعمل حقوق مسافر توسط شركت‌های هواپيمايي اشاره كرد و ادامه داد: سازمان هواپيمايي كشوري ملاک عملكرد شركت‌هاي هواپيمايي را رعايت حقوق مسافران و جلب رضايت آنها مي‌داند.

جعفرزاده با بيان اينكه اكيپ‌هاي نظارتي در ايام نوروز افزايش خواهد يافت، تأكيد كرد: سازمان هواپيمايي كشوري در راستاي نظارت‌هاي دقيق بر فروش بليت هواپيما به خصوص در ايام پيك سفر كه تقاضا بيشتر است، تلاش مي‌كند بررسي‌هاي جامعي داشته و براي جلب رضايت مسافران تمام تمهيدات خود را بكار گيرند.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: همچنين شركت‌هاي هواپيمايي ملزم هستند جهت تنوير افكار عمومي و جلوگيري از هرگونه سوء استفاده احتمالي، نسبت به اطلاع رساني به موقع، صحيح و شفاف، مسافران را از وضعيت تاخيرات احتمالي و يا كنسلي پرواز مطلع كنند.

وي همچنين تاكيد كرد: شركت‌هاي هواپيمايي بايد به منظور سهولت دسترسي نرخ هاي بليط پروازها در مسيرهاي مختلف، ليست نرخ‌هاي آناليز شده و نهايي را از طريق وب سايت‌هاي رسمي شركت هواپيمايي مربوطه و يا دفاتر خدمات مسافرت هوايي در اختيار مشتريان قرار دهند.

جعفرزاده در ادامه ضمن تاكيد بر ضرورت اجرایي شدن توصيه هاي دفتر نظارت سازمان هواپيمايي كشوري در امر اطلاع رساني، گفت: روابط عمومي ها همواره متقاضيان را از خريد بليت هواپيما از مراكز غير معتبر منع كرده و از درج نرخ بليت و داشتن لوگوي شركت اطمينان حاصل كنند.

وی از مسافران خواست که جامدان فرودگاه را از وجود اشياء و سايل قيمتي خود قبل از تحويل مطلع کنند. جعفرزاده در پايان از متقاضيان خريد بليت هواپيما خواست که از تهيه بليت هواپيما از مراكز و سايت‌هاي غير مجاز خودداري کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و فروش بليت خارج از نرخ ارائه شده توسط شركت‌هاي هواپيمايي از سوي دفاتر خدمات مسافرت هوايي داراي مجوز بند الف از سازمان هواپيمايي كشوري كه ليست دفاتر مجاز بر روي سايت سازمان هواپيمايي كشوري به نشاني www.cao.ir، قابل مشاهده است، مي توانند با شماره تلفن‌هاي ۶۱۰۲۲۳۵۵ دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايت سازمان هواپيمايي كشوري تماس بگيرند تا نسبت به برخورد با آنها اقدام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر