خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

یارانه، امشب در حساب‌هاست/ مهلت فاقدان کارت‌ملی تمدید شد

کد خبر: 3323 تعداد بازدید: 703

یارانه بهمن ماه در حالی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که فاقدان کارت ملی فرصت دارند تا ۱۵ اسفند ماه برای تعیین تکلیف خود مراجعه ...

یارانه، امشب در حساب‌هاست/ مهلت فاقدان کارت‌ملی تمدید شد

یارانه بهمن ماه در حالی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که فاقدان کارت ملی فرصت دارند تا ۱۵ اسفند ماه برای تعیین تکلیف خود مراجعه کنند.

در ماه اخیر وزارت”تعاون، کار و رفاه اجتماعی” در اطلاعیه ای، مهلتی را برای تعیین تکلیف یارانه بگیران بالای ۱۸ سال که فاقد کارت ملی هستند، تعیین کرد.

این وزارتخانه به عنوان متولی شناسایی و غربالگری یارانه بگیران پردرآمد، اعلام کرد که بر اساس ماده (۴) آیین نامه اجرایی از ماده (۷) قانون هدفمند سازی یارانه ها، تمامی هموطنان بیشتر از ۱۸ سال سن که دارای شماره ملی بوده اما تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند، موظفند حداکثر تا تاریخ ۱۵ بهمن سال جاری اقدامات لازم را برای دریافت کارت ملی انجام دهند.

در ادامه ربیعی – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی – با هشدار به این افراد تاکید کرد که افراد فاقد کارت ملی باید تا ۱۵ بهمن‌ماه تعیین تکلیف شوند، در غیر این صورت یارانه آنها حذف خواهد شد.

وی همچنین از اینکه درحال حاضر دو میلیون نفر فاقد کارت ملی بوده و اصلا تکلیف مشخصی ندارند سخن گفت و بازهم تاکید کرد که اگر این دو میلیون نفر تا مهلت تعیین شده، تکلیف خود را مشخص نکرده و کارت ملی و شماره ملی دریافت نکنند، به‌طور حتم یارانه آنها حذف خواهند شد.

در حالی با تاکید وزیر به نظر می رسید که فاقدان کارت ملی در ماه جاری از دریافت یارانه محروم شوند که بر اساس اعلام وزارت “تعاون، کار و رفاه اجتماعی” به ایسنا، این مهلت تا ۱۵ اسفند ماه تمدید شده است. در این شرایط فاقدان کارت ملی نیز در ماه جاری یارانه خود را دریافت خواهند کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر