خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

ورود کالاهای دارای نشان ولنتاین ممنوع شد

کد خبر: 3291 تعداد بازدید: 787

گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرک‌های کشور، ورود و ترخیص کالاهایی که به نوعی دارای نماد و یا در ارتباط با اشاعه فرهنگ روز ولنتاین مصادف با ۱۴ فوریه (۲۶ ...

ورود کالاهای دارای نشان ولنتاین ممنوع شد

گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرک‌های کشور، ورود و ترخیص کالاهایی که به نوعی دارای نماد و یا در ارتباط با اشاعه فرهنگ روز ولنتاین مصادف با ۱۴ فوریه (۲۶ بهمن ماه) است را ممنوع اعلام کرد.

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک ایران در تازه‌ترین بخشنامه خود خطاب به گمرک‌های کشور نوشته است: با توجه به نامه ۱۹ دی ماه سال جاری شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص توجه لازم در جلوگیری از ورود و ترخیص کالاهایی که به نوعی دارای نماد و یا در ارتباط با اشاعه فرهنگ ولنتاین مصادف با ۱۴ فوریه (۲۶ بهمن ماه) است، گمرک‌های کشور تلاش لازم را برای جلوگیری از ورود این کالاها داشته باشند.

پیشتر نیز دبیرشورای فرهنگ عمومی با صدور نامه‌ای خطاب به رییس کل گمرک ایران نوشته بود: به استحضار می‌رساند ۲۶ بهمن مصادف با ۱۴ فوریه به عنوان روز ولنتاین که نماد روشن تهاجم فرهنگی ضد دینی است، با اهداف تضعیف ارزش‌های بنیادین خانواده در جامعه اسلامی ایران از سوی نظام سلطه‌جویانه سرمایه‌داری در حال ترویج است. لذا ترویج ارزش‌های اصیل اسلامی و زودودن جامعه از ناهنجاری‌ها به ویژه آداب و رسوم منحط غربی که روز ولنتاین آن‌ها یکی از آن‌ها است، رسالت خطیب کلیه دستگاه‌ها و نهادها در این راستا است. ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در سال گذشته خواهشمند است به استناد مصوبه جلسه ۵۳۹ شورای فرهنگ عمومی نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از واردات، ترخیص و فروش نمادها و کالاها و محصولات مرتبط با این روز اقدام لازم را مبذول فرمایید.

منبع: ایلنا

ارسال نظر