خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

آفت جاروک دستاورد واردات غیر قانونی مرکبات

کد خبر: 3219 تعداد بازدید: 589

معاون سازمان حفظ نباتات گفت: دستاوردهای واردات محصولات به صورت قاچاق و غیر رسمی منجر به ورود مگس زیتون، جاروک به باغات مرکبات شده است. یحیی ابطالی معاون سازمان حفظ ...

آفت جاروک دستاورد واردات غیر قانونی مرکبات

معاون سازمان حفظ نباتات گفت: دستاوردهای واردات محصولات به صورت قاچاق و غیر رسمی منجر به ورود مگس زیتون، جاروک به باغات مرکبات شده است.

یحیی ابطالی معاون سازمان حفظ نباتات، درخصوص آفات میوه های قاچاق اظهار داشت: دستاوردهای واردات محصولات به صورت قاچاق و غیر رسمی منجر به ورود مگس زیتون، جاروک و مگس مدیترانه ای به باغات میوه کشور شده اما باید گفت که آفات انتهای کار نیست بلکه ممکن است به سبب ایجاد مسائل حاد در باغات امنیت غذایی کشور به خطر بیفتد.
وی افزود: در واقع اگر کلیه موارد مصوب قانونی سازمان حفظ نباتات رعایت شود به طوری که هیچ میوه و نهالی بدون گواهی سلامت وارد کشور نشود شاهد خسارات و کاهش تولید در باغات نخواهیم بود.
ابطالی در پاسخ به این پرسش که آیا آفت جاروک از راه قاچاق وارد باغات لیمو ترش کشور شده بیان کرد: در واقع برخی اوقات ممکن است میوه عامل ورود آفات نباشد اما واردات نهال،قلمه و پیوند موجب ورود آفات جاروک به باغات شده باشد و لذا برای جلوگیری از چین اتفاقاتی درمورد هر محصولی ویژگی و شرایط خاص داریم که اگر رعایت شود احتمال ورود آلودگی کاهش پیدا خواهد کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر