خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

شنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

پیش بینی صادرات ۹۰ هزار تن تخم مرغ تا پایان سال

کد خبر: 2790 تعداد بازدید: 580

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار گفت: تا پایان سال پیش بینی می‌شود که صادرات تخم مرغ به ۹۰ هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد ...

پیش بینی صادرات 90 هزار تن تخم مرغ تا پایان سال

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار گفت: تا پایان سال پیش بینی می‌شود که صادرات تخم مرغ به ۹۰ هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار، در خصوص وضعیت صادرات تخم مرغ اظهار داشت: از ابتدای سال جاری حدود ۷۷ هزار تن تخم مرغ به بازارهای هدف از جمله عراق صادر شده و از طرفی طی ماه های اخیر تقاضا برای صادرات این محصول بیش از برنامه تولید بوده اما به سبب اینکه این امر موجب برهم خوردن تعادل بازار داخلی است صادرات طبق روال معمول انجام می‌شود.

وی افزود: تا پایان سال پیش بینی می‌شود که صادرات تخم مرغ به ۹۰ هزار تن برسد که این امر نسبت به سال گذشته تاکنون ۱۰ درصد افزایش داشته است.

ترکاشوند با اشاره به نوسانات قیمت گفت: قیمت تخم مرغ طی یک ماه اخیر به سبب افزایش تقاضا به ویژه برای صادرات با نوسانات جزیی ۴ الی ۵ درصدی قیمت ها همراه بوده است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار با اشاره به قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده بیان داشت: از ۲۵ روز گذشته با افزایش قیمت تخم مرغ با مسئولین سازمان میادین میوه و تره بار قرار دادی تنظیم شده که با عرضه مستقیم محصول از نوسانات قیمت بازار جلوگیری کنیم و به همین خاطر با عرضه گسترده محصول در میادین میوه و تره بار هر شانه تخم مرغ از ۱۰ هزار و ۸۰۰ به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

وی یادآور شد: طی دو سال اخیر وضعیت بازار تخم مرغ در جهان تحت تاثیر برخی عوامل تغییر کرده که با دوام نخواهد بود و به همین دلیل طی ماه های اخیر شاهد افزایش تقاضا برای صادرات بوده ایم که این امر تاثیر به سزایی در قیمت ها داشته است.

ترکاشوند با اشاره به اعلام افزایش ۲۰ درصدی قیمت از سوی بانک مرکزی گفت:اگر شیوه محاسبه و ارزیابی قیمت نسبت به سال گذشته باشد این حرف را تایید میکنم چرا که سال گذشته قیمت هر کیلو تخم مرغ پایین تر از نرخ واقعی خود بوده و چنانچه این افزایش ۲۰ درصدی قیمت نسبت به یک ماه گذشته باشد مبنای محاسبه صحیح نیست.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار تصریح کرد: متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ هزار و ۱۰۰ الی ۴ هزار و ۷۰۰ تومان بوده و این درحالی است که در هشت ماهه نخست سال جاری قیمت هر کیلوتخم مرغ زیر سه هزار تومان بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر