خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

چهارشنبه ، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

ارسال رایگان آگهی

بهترین روش‌های برخورد با همکاران حسود در محیط کار

کد خبر: 1978 تعداد بازدید: 757

این روز‌ها روش‌هایی وجود دارد که به ما می‌آموزد چگونه در محیط کار خود فعالیت کنیم تا مورد علاقه و احترام دیگران قرار بگیریم. دکتر مرضیه مشتاقی روان‌شناس در خصوص ...

بهترین روش‌های برخورد با همکاران حسود در محیط کار

این روز‌ها روش‌هایی وجود دارد که به ما می‌آموزد چگونه در محیط کار خود فعالیت کنیم تا مورد علاقه و احترام دیگران قرار بگیریم.

دکتر مرضیه مشتاقی روان‌شناس در خصوص چگونگی رفتار ما در محیط کاری اظهار کرد: هر روز صبح، هر لحظه، افراد به خودشان باید یاد آوری کنند که طوری رفتار کنند تا محیط کارشان را دوستانه جلوه دهند و احساس رضایت در محیط کار خود داشته باشند.

وی با اشاره به نبود امنیت روانی فرد در محیط کار افزود: گاهی افراد به دلایلی دچار نبود امنیت روانی (شغلی و عاطفی) می‌شوند، در واقع هر لحظه با تصور اینکه کسی جایش را نگیرد همیشه یک سپر و نقاب برای خود قرار می‌دهند و پشت آن قایم می‌شوند که این نقاب زیر آب زنی دیگران است.
مشتاقی گفت: در محیط کار افراد باید محیطی دوستانه و سرشار از آرامش فراهم کنند همچنین اگر موضوعی آن‌ها را ناراحت می‌کند به فرد مورد نظر بگویند، که من چه کار کنم بهتر است؟
این روان‌شناس در خصوص عدم رضایت از وضعیت موجود فرد در محیط کاری خود تصریح کرد: بسیاری از افراد برای کسانی کار می‌کنند که نه تجربه، نه علم کافی دارند و این موضوع سبب نارضایتی آن‌ها می‌شود حتی ترس از آینده خود موضوعی شده که هر زمان فکرشان را مشغول می‌کند.
وی در رابطه با چگونگی رفتارمان با دیگران گفت: برای اینکه مورد احترام همکاران در محیط کاری خود قرار بگیریم باید به ۴ موضوع توجه کنید از جمله شناخت توانمندی خود، شناخت محدودیت‌ها، رشد توانمندی‌ها و رفع محدودیت‌ها؛ که این ۴ مورد با یکدیگر سبب تلاش فرد در جهت رشد خود و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر